Σας ενημερώνουμε ότι η διδασκαλία των μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2020-21 θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2020.

Τα μαθήματα θα διεξάγονται τόσο εξ αποστάσεως όσο και δια ζώσης.

Σημειώνεται ότι με βάση την κείμενη Κ.Υ.Α., οι εργαστηριακές ασκήσεις των διδασκόμενων μαθημάτων σας του χειμερινού εξαμήνου 2020-2021 του Τμήματος Η.Μ.&Μ.Υ. του Δ.Π.Θ. θα διεξαχθούν διά ζώσης, καθώς και αρκετές από τις φροντιστηριακές ασκήσεις.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι για την 1η εβδομάδα, συγκεκριμένα από Δευτέρα 5/10 έως και Παρασκευή 10/10/2020, τα μαθήματα του 1ου έτους θα διεξαχθούν μόνο εξ’αποστάσεως (διαδικτυακά). Για τον λόγο αυτόν και επειδή δεν έχει καταστεί εφικτή η δημιουργία και η παραλαβή των ιδρυματικών κωδικών για τους πρωτοετείς φοιτητές μέχρι στιγμής, θα γίνει αποστολή στο  προσωπικό ηλεκτρονικό ταχυδρομείο των φοιτητών, όπως περιλαμβάνεται στους πίνακες εισαγομένων του ΥΠΑΙΘ, των συνδέσμων των ηλεκτρονικών μαθημάτων του 1ου εξαμήνου καθώς και οδηγιών για την ορθή χρήση τους.

Για διευκόλυνσή σας επισυνάπτεται η πρώτη έκδοση του ωρολόγιου προγράμματος για το χειμερινό εξάμηνο 2020-21.
Ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2020-21